رویانیان: بنزین 100 تومانی نمی‌سوزد

رئیس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت گفت: چند وقت پیش شرکت نفت خبری را در مورد بنزین‌های 100 تومانی منتشر کرد که در این رابطه واقعا بد عمل شد و مردم نگران شدند و احساس کردند که بنزین‌های 100 تومانی آنها می‌سوزد در حالی که اینطور نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که دفتر ریاست جمهوری اعلام کرده اعداد و ارقامی در رابطه با قیمت بنزین اعلام شده، اعداد غیرواقعی است.

وی افزود: تصمیم‌گیری درباره قیمت سوخت منطقی و عاقلانه خواهد بود و منافع مردم قطعا در این تصمیم‌گیری در نظر گرفته می‌شود.

رویانیان ادامه داد:‌ در تصمیم گیری برای تعیین قیمت سوخت منافع مردم،‌ نظام و سیاست‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های بین مجلس و دولت در حال شکل‌گیری است تا تصمیم خیلی خوب و منطقی در این رابطه گرفته شود‌ البته طبق قانون حداقل سالی 20 درصد مجلس اجازه داده که قیمت افزایش پیدا کند ولی هنوز این افزایش قیمت اعمال نشده است.

رئیس ستاد مدیریت حمل نقل و سوخت اظهار داشت: فضای لازم برای اعلام قیمت‌های جدید باید ایجاد شود چرا‌که این کار اقدام بزرگی است و باید فضاسازی، بسترسازی و مدیریت برای آن انجام شود و دستگاه‌های مختلف برای اجرا با هم هماهنگ شوند چرا‌که هماهنگی میان دستگاه ها مردم را خوشحال می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم دوست دارند مسئولان با هماهنگی و دلخوشی کارها را پیش ببرند، اظهار کرد: مردم به مسئولان و نظام اعتماد دارند و نباید این اعتماد را به هم زد.

رویانیان گفت:‌ مردم یک بار عملکرد دولت را در فاز اول هدفمندی‌ یارانه‌ها دیدند که خیلی از شایعات محقق نشد و الان هم داستان همینطور است و مردم باید به دولت، مجلس و نظام اعتماد کنند چرا‌که نظام جمهوری اسلامی متعلق به مردم و مردم متعلق به جمهوری اسلامی هستند و به طور کل اساس و محور کار جمهوری اسلامی هم تکیه بر مردم است.

وی ادامه داد: ‌محال است مسئولان تصمیمی بگیرند که مردم در عذاب قرار بگیرند و اذیت شوند؛ همانطور که دیدیم افزایش قیمت بنزین در مرحله اول مقدار زیادی از ترافیک‌های جاده‌ای را کم کرد‌، براین اساس باید برخی باور‌های قدیمی را اصلاح کرد.

رویانیان اظهار داشت: چند وقت پیش شرکت نفت خبری را در مورد بنزین‌های 100 تومانی منتشر کرد که در این رابطه واقعا بد عمل شد و مردم نگران شدند و احساس کردند که بنزین‌های 100 تومانی آنها می‌سوزد در حالی که اینطور نیست.

وی اضافه کرد: ممکن است بنزین‌های 100 تومانی به هر دلیل در کارت‌های مردم مانده باشد ولی این بنزین حق مردم است و نمی‌سوزد. دوستان یک ضرب‌الاجل برای این مسئله اعلام کردند ولی توضیحات تکمیلی ارائه ندادند؛ اصل قضیه این بود که این بنزین‌های 100 تومانی به نحو احسن‌ تبدیل می‌شوند یعنی این بنزین‌ها در یک وضعیتی قرار می‌گیرد که برای مصرف کننده همان ارزش بنزین 100 تومانی را خواهد داشت و این یک فرمول دارد که باید این مسائل برای مردم توضیح داده شود که نگران نشوند.

رویانیان ادامه داد: بنزین‌های 100 تومانی مردم که در کارت‌هایشان مانده نمی‌سوزد ماباید در این زمینه‌ها خوب اطلاع رسانی کنیم، ‌یکی از ضعف‌های ما همین خبر‌های متعدد است که باید از آن اجتناب کرد.

رئیس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت اظهار داشت: مردم نباید نگران شوند چرا‌که اگر قرار باشد مردم زجر بکشند چیزی عاید دولت نمی‌شود‌ البته باید بپذیریم ما یک برهه‌ای را باید سختی بکشیم چرا‌که هر اصلاح و تغییر رفتاری در مصرف انرژی با مقداری زحمت همراه است.

وی اضافه کرد: البته سیاست‌های قیمتی تا حدی تاثیر دارد و ما باید اقداماتی مثل کم‌مصرف‌کردن ماشین‌ها را هم در دستور کار داشته باشیم‌ و وسایل نقلیه عمومی را هم زیاد کنیم، ماشین‌های شخصی کمتر بیرون بیایند

/ 0 نظر / 21 بازدید